A Információs társadalom, információs stratégiák, illetve az Internet kultúra, internet politika tárgy elvégzéséhez szükséges általános tudnivalók:

 

A tárgyak elvégzésének feltétele:

 

Az órára járás kiváltható ún. egyéni tanrenddel, ha a hallgató időben (legkésőbb a negyedik oktatási hétig) jelzi, hogy nem képes az órát rendszeresen látogatni. Ez esetben minden órának az egyik ajánlott irodalmából kell egy maximum egy oldalas összefoglalót készíteni, ami azt mutatja be, hogy mi az, ami izgalmas/érdekes, unalmas/vitatható volt az anyagban (tehát nem annak összefoglalása, hogy miről szól).

 

A félévet minden hallgatónál egy rövid szemináriumi dolgozat elkészítése és a vizsgán való személyes megvédése zárja. A dolgozat terjedelme 15-25 ezer leütés legyen (miheztartás végett: normál sorközzel és margóval, 12-es és Times New Roman betűtípussal ez kb. 5-8 oldal). A dolgozat témájában illeszkedjen a félév anyagába!

 

A dolgozat a konzultáció során közösen kiválasztott téma megműveléséből áll elő, a különböző források felhasználásával. A dolgozat témája tehát minden esetben egyeztetést igényel (e-mailen vagy személyesen). Témaegyeztetés nélküli dolgozat esetén nem garantált a jegyszerzés! A témaegyeztetéshez egy 1 oldalas vázlat szükséges, amely tisztázza a következőket:

 

Nem megengedett az anyagok idézőjel nélküli ún. copy-paste átemelése a szövegbe (vizsgáról való kirúgást von maga után). Szövegek egy az egyben való átvételekor kötelező idézőjelet használni, a felhasznált irodalmat fel kell tüntetni a bibliográfiában!

 

Vizsga a vizsgaidőszakban előreláthatólag három alkalommal lesz, szerdai napokon 12-14 óra között az St. 117-es szobában (pontos dátumok a Neptunban). Kérlek, hogy érkezz időben, lehetőleg a vizsga elejére! Ne felejts el feljelentkezni a Neptunban sem!

 

A dolgozat leadási határideje a vizsga előtti hétfő, délután 18h. A dolgozatot elektronikus formában is juttasd el a pinter.robert@ittk.hu címre, illetve nyomtatott formában rakd bele az St. 117-ben az Információ- és Tudásmenedzsment Tanszéken lévő fachomba. A csak elektronikus formában való leadást nem veszem figyelembe! (Ha csak ezért kellene Pestre utaznod, akkor ebben az esetben elég, ha csak a vizsgára hozod a dolgozatot, kinyomtatva.)

A vizsga a dolgozat szóbeli megvédéséből áll. Két jegy között az órára járás, illetve az INFINIT Hírlevél olvasása és az órai irodalom ismerete dönthet. Mindezek alapján a vizsgán jegyajánlás történik, javításra a vizsgaidőszak végéig van mód (utolsó vizsga után már nincs lehetőség javítani!).

 

 

Hasznos linkek a téma kiválasztásához és tanulmányozásához az órai anyagokon túl:

 

Blake Harris site: http://www.interlog.com/~blake/

Communication Institute for Online Scholarship: http://www.cios.org

Digitrends: http://www.digitrends.net/

Economist Intelligence Unit: http://www.eiu.com/

Educational Resources Information Center: http://www.eric.ed.gov

ELDIS: http://www.eldis.org

EMarketer: http://www.emarketer.com

EnterWeb: http://www.enterweb.org

EzGov: http://www.ezgov.com/index_flash.jsp

First Monday: http://www.firstmonday.org

International Telecommunation Union: http://www.itu.int/itunews/

Internetstats: http://www.internetstats.com

Lingua Franca: http://www.linguafranca.com/

Media Channel országlinkek: http://www.mediachannel.org/links/links-frameset.html

Nemzeti statisztikai adatok: http://www.lib.umich.edu/govdocs/stats.html

Netfuture: http://www.netfuture.org/

Network World Fusion: http://www.nwfusion.com

Netzwissenschaft: http://www.netzwissenschaft.de/e.html

OECD jelentések: http://www1.oecd.org/dsti/sti/it/prod/

Rand: http://www.rand.org/publications/

TechKnowLogia: http://www.TechKnowLogia.org

Upside: http://www.upside.com/

 

Ajánlott irodalom:

 

Infinit Hírlevél, http://www.ittk.hu/infinit

 

Összeállította: Pintér Róbert